Navigáció
- Főoldal
- Beiratkozás
- Iskolánkról
- Dokumentumok
- Munkatársak
- Tanév rendje
- Közzétételi lista
- Hitoktatás
- Képgaléria
- Videogaléria
- Diákönkormányzat
- Órarend
- Könyvtár
- Fogadóóra
- Iskolai étkezés
- Pályázatok
- Jó gyakorlatok
- Alapítvány
- Adatvédelem
- Gyermekvédelem
- Hírarchivum
- Egészségügyi szolgálat
- Letölthető nyomtatványok
- Kapcsolat
- Térkép
Levelezés
E-napló
Bejelentkezés
Névnap
Jelenlegi hely
Iskolánk rövid története
A Tarjáni Általános Iskola korábbi nevén Zalka Máté Általános Iskola a város elsõ iskolái közé tartozott. Egészen az utóbbi évekig az iskola három telephelyen mûködött, a Malom utcai, Damjanich utcai és a Holló utcai telephelyeken.
A 18. század végén és a 19. Század elején Tarjánban még csak leányiskola mûködött, más városrészekben már koedukált iskolákat állítottak fel. A központi iskolaépület 1830-1965 között a Damjanich utcában mûködött.
A Tarjáni Általános Iskola elõdjének joggal tekinthetjük a városrész leány elemi iskoláját, melyet az 1700-as évek elején nyitott meg egy református özvegyasszony a saját telkén. Õt követte Czeglédi Ferenc, majd Nyíregyházi Bálint. A Damjanich utcai telep egykori fõépületét a Károlyi-uradalom emelte, majd a város tulajdonába került.
A Malom utcai telep 1861-ben épült fel. 1888-ban az egyház tovább bõvítette két tanteremmel. Az un. Felmenõrendszerû szervezeti megoldást nem alkalmazták, évtizedeken keresztül egy-egy tanító mindig ugyanolyan életkorú gyerekeket tanított azonos évfolyamban.
A Holló utcai 8 tantermes iskola ünnepélyes átadása 1965. november 20-án volt.
Az iskolához tartozik az egykori tanyai diákok kollégiumának épülete is. Ez az épület adott otthont 1942-1949 között a Cseresnyés és Lorántffy Zsuzsanna népi kollégiumoknak.
Iskolánk jelenleg egy telephelyen mûködik.
A 2004-2005-ös tanévben került sor az iskola további négy tanteremmel való bõvítésére. Ezt a bõvítést emeletráépítéssel oldották meg. 2004. szeptember 1-jén vehették birtokba a gyerekek az új emeleti szintet.
A Tarjáni Általános Iskola 8 évfolyammal jelenleg 15 osztállyal rendelkezõ nevelési-oktatási intézmény.
Tanulólétszámunk jelenleg 350 fõ körül mozog, tantestületünk 28 fõs. Intézményünkbe a Tarjáni városrészbõl iskolázzák be a gyerekeket.
![]() |
![]() |
Kiemelten kezeljük a magyar nyelvi és a matematika szilárd alapkészségeinek a létrehozását. Matematika, magyar szakköreinkben és felzárkóztató valamint tehetséggondozó foglalkozásainkon lehetõségük van a tanulóknak ezen alapkészségek még mélyebb elsajátítására.
Évek óta iskolánk rendezi a városi helyesírási és az alsós matematikaversenyt, valamint a megyei alsós matematikaversenyt.
A tantárgyi versenyekre való felkészülést és az azokon való indulást valamennyi tantárgyból igen fontosnak tartjuk.
Az alapszintû idegennyelv-oktatás 4. évfolyamtól csoportokban valósul meg. A tehetséggondozás körében fontos szerepet szánunk az emelt szintû nyelvoktatásnak, melyet harmadik évfolyamtól valósítunk meg. Két idegen nyelv közül választhatnak tanulóink: angol, német.
Az elõzõ években a nyelvtanulás élményszerûbbé tétele érdekében sikerült csatlakoznunk a SOCRATES program COMENIUS 1. Akciójához (Európai Oktatási Projectek)
E program keretében iskolánkban spanyol, olasz, portugál tanárok voltak, 25 diákunk és kísérõ tanárok Szardínián ismerkedhettek az ott folyó munkával.
![]() |
![]() |
Hasonló lehetõség nyílt Sokobanjan is. Szerb diákok és tanárok látogattak el hozzánk, de nekünk is volt lehetõségünk az ottani iskolai
élettel megismerkedni.
![]() |
![]() |
|
![]() |
Számítástechnikát felsõseink heti 1 órában tanulnak, alsósaink szakköri szinten foglalkoznak vele. Matematika órán havi 1-2 alkalommal, számítógépes szoftverekkel dolgoznak.
Iskolai könyvtárunk 6000 db kötete tanuláshoz, olvasáshoz kikölcsönözhetõk.
Drámajáték szakkörünkben a szavaláshoz, színészi elõadásokhoz kedvet érzõ tanulóink járnak.
![]() |
![]() |
A mindennapos testnevelés mellett még a délutáni sportfoglalkozásokra, tömegsportra is van lehetõség.
Nagy hagyománya van a kosárlabdázásnak.
Városi sportversenyeken: atlétika, mezei futás, kézilabda, asztalitenisz, sakk, lövészet sportágakban, alsós sportvetélkedõkön indulunk.
![]() |
![]() |
A tantestület és a szülõi munkaközösség között nagyon jó kapcsolat alakult ki az évek során . Ennek nagyon jó példája a több éves hagyományra visszatekintõ , évenként megrendezett „Platán parti".
Nyílt napokon a szülõk betekinthetnek a mindennapi oktató-nevelõ munkába, amit szintén a „ Platán hét" keretében szoktunk megrendezni.
A platánfa, amit 1965-ben ültettek az iskola udvarára, lett iskolánk jelképe.
![]() |
![]() |
![]() |